fbpx

אלון גולדשטיין, פסנתר

ך
אלון גולדשטיין, הזוכה להערכה רבה על תבונתו המוסיקלית ואישיותו החמה, הוא פסנתרן בעל כשרון יוצא דופן ובעל יכולת מיוחדת לתקשר עם קהלו. אמנותו הצליחה לרגש את הקהל ואת המבקרים כאחד, והוא זכה לשבחים ולהזמנות חוזרות ברחבי ארה"ב, אירופה וישראל.
ך
חזונו האמנותי של גולדשטיין, חדשנותו בהרכבת תוכניות ופרשנותו הרגישה ומלאת התובנה בביצוע, מציבים אותו בחזית המבצעים של דורנו.

ך
גולדשטיין, יליד ישראל, הוא בוגר האקדמיה למוסיקה על שם רובין באוניברסיטת תל-אביב, שם למד אצל ויקטור דרביאנקו ואריה ורדי. הוא זכה עשר פעמים במלגות מטעם קרן תרבות אמריקה-ישראל, והמשיך בלימודיו אצל לאון פליישר בקונסרבטוריון פיבודי למוסיקה בבולטימור, שם שימש עוזר הוראה של פליישר, תפקיד השמור לתלמידיו המצטיינים ביותר. לאחר שסיים תואר שני ב-1997, הוזמן גולדשטיין ללמד בביה"ס "גילדהול" למוסיקה ולדרמה בלונדון במחלקה לאמנות הביצוע. בזכות כישרונותיו המוסיקליים וכישוריו הבין-אישיים נוצרה במיוחד עבורו משרה ייחודית של "עמית מבצע", ובמסגרתה חנך גולדשטיין סדרת קונצרטים חדשנית למוסיקה קאמרית, בשיתוף עם סטודנטים ועם חברי הסגל, וכן הקים פסטיבל שנתי המוקדש לרפרטואר לפסנתר בארבע ידיים.
ך
ך
לאחר שהותו בלונדון, הוזמן גולדשטיין ל"אחוזת הקרן הבין-לאומית לפסנתר" על שם תיאו ליבן שלחוף אגם קומו באיטליה, שם שהה שנתיים. בסביבה מעוררת השראה זו,
ך
כאחד משמונה פסנתרני בית צעירים מבטיחים מרחבי העולם, זכה להשתתף בכיתות אמן פרטיות עם מוסיקאים בינלאומיים.
ך
גולדשטיין ניגן עם תזמורות אמריקאיות חשובות, בהן התזמורת הסימפונית של שיקגו, פילדלפיה, סן-פרנציסקו, לוס אנג'לס, יוסטון, סנט לאויס ובולטימור, דאלאס, סייאטל, דלוואר, סנטה ברברה, וכן עם הפילהרמונית של לונדון, תזמורת טורונטו, תזמורת ונקובר, התזמורת הלאומית איל-דה-פרנס, תזמורת פריס והפילהרמונית ג'ורג' אנסקו בבוקרסט, התזמורת הלאומית של בולגריה, תזמורת סיציליאנה בפלרמו, עם תזמורת בדרום אמריקה ובסין. הוא הופיע מספר פעמים עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית, ועם כל התזמורות החשובות האחרות בישראל. הוא ניגן תחת שרביטם של זובין מהטה, יואל לוי, רפאל פריבק דה בורגוס, יוניקי הירוקאמי, לאון פליישר, פטר אונדג'יאן, הרברט בלומשטדט, מייקל שטרן, ג'ואן פאלטה, ולדימיר ז'ורובסקי, יואב תלמי וכן מנדי רודן ודוד שלון ונעם שריף ז"ל.
ך
גולדשטיין הופיע ברסיטלים במרכזים מוסיקליים חשובים ברחבי אירופה וארה"ב, בין השאר במוזיאון מטרופוליטן לאמנות בניו-יורק, בקרנגי הול, רח' 92 Y, וה- Town Hall בניו-יורק, באולמי הקרמלין במוסקבה, בגלריית פיליפס ואולם סטרתמור בוואשיגטון הבירה, בסדרת הקונצרטים לזכר דיים מיירה הס בשיקגו, "האגודה האתית" בסנט לואיס, אגודת שופן במינסוטה, ומידלבורי קולג' בוורמונט. ניגן עם הרכבים קאמריים נודעים בין היתר עם "רביעיית טוקיו".
ך
הוא הוזמן להופיע במוסדות האו"ם בג'נבה וניו-יורק, וניגן בסדרות יוקרתיות כמו "הכוכבים העולים" ברוויניה, פסטיבל הפסנתר רוהר בגרמניה, ואולם פרסל בלונדון. כמו כן הושמע בתחנות רדיו רבות ברחבי תבל וב"קול המוסיקה" בישראל.
ך
אלון גולדשטיין הופיע בפסטיבלים רבים ובהם גילמור, סנטה פה, טנגלווד, רוויניה, מרלבורו, פרוסיה קוב (אנגליה), פסטיבל וורביה (שוויץ) ופסטיבל רוהר בגרמניה. הוא זכה בתחרויות רבות, בהן תחרות פרנסואה שפירא בישראל, ותחרות נינה וידמן בארצות הברית. ב 2004 זכה במענק קריירה של "סלון די וירטואוזי" בניו יורק.
ך
מאז 2004 הוא נמנה עם סגל המורים בכיתות האומן הבינלאומיות המתקיימות מדי קיץ בתל-חי.
ך
הקליט את התקליטור הראשון בהוצאת "גלריית פיליפס" בוושינגטון ובו הקלטה של רסיטל פומבי שניגן. כן הופיעו תקליטור שהופק על ידי מרכז המוסיקה ירושלים, ותקליטור נוסף שכולו מלחינים ישראליים, בהפקת המכון למוסיקה ישראלית.
ך
ב- 2013 הופיע בחברת "סנטאור" תקליטור בנגינת התזמורת הקאמרית הישראלית בניצוחו של יואב תלמי עם הקונצ'רטי לפסנתר ותזמורת מס. 1 ו-2 מאת מנדלסון. תקליטור זה זכה לשבחי הביקורת.
ך
ב- 2016 הופיע בחברת "נאקסוס" תקליטור עם הקונצ'רטי מס. 20 ו- 21 מאת מוצארט בגירסא לפסנתר ורביעיית מיתרים מאת איגנץ לאכנר . גם ביצוע נדיר של גירסא זו זכה לאהדת הביקורת המקצועית.
ך
בשנת 2017 ייסד פסטיבל למוסיקה קאמרית בפלורידה אותו הוא גם מנהל מוסיקאלית.
ך
מטרת הפסטיבל וייחודו לקרב את המוסיקה הקלאסית לאוכלוסיות מיוחדות. לאחרונה קיבל על עצמו לנהל פסטיבל נוסף באורגון וסדרת קונצרטים של "אמנים בעלי שם" בסנטה קרוז.
ך
במהלך העונה האחרונה ניגן בפסטיבל רוויניה עם תזמורת שיקגו הנודעת, ועם
ך
תזמורת אינדיאנפוליס במסגרת פסטיבל פרוקופייב שם ניגן שני קונצ'רטי של המלחין בערב אחד.
ך
עוד במהלך העונה הוציא שלושה תקליטורים בחברת נקסוס עם קונצ'רטי של מוצארט, סונטות של סקרלטי ושלישיות של דבוז'אק עם שלישיית "טמפסט" עמה מופיע בקביעות. לאחרונה מונה לפרופסור באוניברסיטה מיזורי – קנזס.