אודות

דמיטרי מלקין

מלקין נולד ב-1976 בחרקוב, אוקראינה, ובגיל ארבע החל בלימודי פסנתר. בגיל 13 כבר הופיע לראשונה עם התזמורת הפילהרמונית של חרקוב בביצוע הקונצ'רטו לאבוב מאת מרסלו. מלקין למד לתואר ראשון באקדמיה למוסיקה בירושלים בכיתתו של ג'ורג' האס, ולאחר מכן השלים את לימודי התואר השני בביצוע בבית הספר למוסיקה במנהטן, בכיתתו של ג'וזף רובינסון, שהיה האבובן הראשי בתזמורת הפילהרמונית של ניו יורק. מלקין נתמך על ידי קרן התרבות אמריקה-ישראל משנת 1993.
מלקין ניגן עם תזמורות מובילות, ובהן התזמורת הפילהרמונית של ניו יורק, התזמורת הסימפונית האמריקאית, התזמורת הפילהרמונית של ברוקלין, התזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור, תזמורת הקאמרטה הישראלית ותזמורות רבות נוספות. הוא נטל חלק בפסיבל המוסיקה ורבייה השוויצרי בשנים 2004 ו-2005, שם ניגן בניצוחם של כמה מהמנצחים הגדולים של דורנו: ג'יימס לווין, ורלי גרגייב, כריסטוף פון דוהנני ושארל דיטואה. כחלק מהתזמורת הסימפונית והתזמרת הקאמרית של פסטיבל ורבייה הופיע מלקין ברחבי אירופה, אסיה, צפון אמריקה ודרומה, לצד אמנים מוערכים כגון רנה פלמינג, מקסים ונגרוב, ואדים רפין, ג'ושוע בל, מיכאיל פלטנב ורבים אחרים.
מלקין הקליט עבור חברת אי-אם-איי דיסק בצוותא עם הכנר מקסים ונגרוב, ובו הוא מופיע כסולן וכאבובן ראשי. בין השנים 2006 ל-2010 הוא כיהן כאבובן ראשי בתזמורת הסימפונית של המרכז לאמנוית הבמה היוגו בקובו, יפן. ב-2011 התמנה לאבובן ראשי בתזמורת הפילהרמונית של קנסאי באוסקה, יפן. כיום מקלין הוא האבובן ראשי של התזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור.