סטיבן סלואן מונה למנהל המוזיקלי של התזמורת הסימפונית ירושלים

פברואר 12, 2019

הוועד המנהל של התזמורת בחר במנצח סטיבן סלואן לכהן כמנהלה המוזיקלי מעונת 2019/20 (מתוך אתר ׳הבמה׳)

סטיבן סלואן מונה למנהל המוזיקלי של התזמורת הסימפונית ירושלים

הוועד המנהל של התזמורת בחר במנצח סטיבן סלואן לכהן כמנהלה המוזיקלי מעונת 2019/20 (מתוך אתר ׳הבמה׳)

 

ניסיון עשיר, כישרון בולט

הוועד המנהל של התזמורת הסימפונית ירושלים אישר את המלצת וועדת האיתור שכונסה במהלך החודשים האחרונים, לבחור במנצח האמריקאי-ישראלי סטיבן סלואן (Steven Sloane) לכהן כמנהל המוזיקלי הבא של התזמורת הסימפונית ירושלים. 
  
סלואן, שיחליף את פרדריק שאזלן, המנהל המוזיקלי של התזמורת בשמונה השנים האחרונות, יחל את כהונתו בעונת הקונצרטים הקרובה 2019/20. במסגרת תפקידו, סלואן יהיה אחראי על בניית התכניות האמנותיות לעונות המנויים והוצאתן לפועל, לצד קידום, חיזוק ושימור יכולותיה המוזיקליות של התזמורת.

סלואן, 60, יליד לוס אנג'לס, הוא בעל ניסיון עשיר כמנהל מוזיקלי. הוא מכהן בתפקיד זה בתזמורת הסימפונית של בוכום, גרמניה, מעל לשני עשורים. במסגרת עבודתו הצליח לגייס עבור התזמורת הגרמנית 40 מיליון יורו. באמצעות סכום זה, נבנו בבוכום מרכז מוזיקלי ואולם קונצרטים חדשים. בנוסף, תחת שרביטו חוותה התזמורת עלייה של 400 אחוזים ברישום המנויים. 
  
בין 1999 ל-2002 שימש כמנהל המוזיקלי של אופרה נורת' בלידס, אנגליה. בין 2007 ל-2013 שימש כמנצח הראשי של התזמורת הסימפונית של סטאוונגר בנורבגיה, מהתזמורת הבולטות בסקנדינביה. בארה"ב כיהן סלואן כמנהל המוזיקלי של פסטיבל ספולטו וכמנהל המוזיקלי של תזמורת מלחיני אמריקה הפועלת בניו-יורק ומתמחה במוזיקה אמריקאית עכשווית. סלואן ניצח על התזמורת הסימפונית ירושלים מספר פעמים בעבר. סלואן עלה מארה"ב לישראל ובמשך שנים שימש כאן כמנצח מקהלות שונות, ניצח על הפקות באופרה הישראלית ועל תזמורות שונות בישראל.   
  

סטיבן-סלואן-דו.jpg
סטיבן סלואן (צילום: כריסטופר פיין)


סלואן הוא בעל תואר ראשון במוזיקה מאוניברסיטת קליפורניה בלוס אנג'לס ובוגר לימודי ניצוח אצל יוג'ין אורמנדיפרנקו פרארה וגארי ברתיני
  
סטיבן סלואן, המנהל הנבחר של התזמורת הסימפונית ירושלים: "אני מאמין כי התמקדות שווה באיכות אמנותית ובהרחבה מתמשכת וקפדנית של הקהל הן המפתח להצלחה ארוכת טווח. זה נכון במיוחד בעת הנוכחית ומניסיוני זהו החזון שיביא להצלחת התזמורת. משימתי הראשונה תהיה בהגדרה ובשימור של הסטנדרטים המוזיקליים הגבוהים ביותר לצד חיזוק הקשר עם הקהילה והקהל בירושלים. אני אפעל לכך שהתזמורת תוביל ליצירת שיתופי פעולה עם מוסדות נוספים במטרה להופיע במקומות חדשים ולמצוא הזדמנויות להופיע בפני קהל חדש בירושלים שאינו פוקד באופן קבוע את הקונצרטים של התזמורת". 
  
יאיר שטרן, מנכ"ל התזמורת הסימפונית ירושלים: "הוועד המנהל מאמין כי המנהל המוזיקלי החדש, סטיבן סלואן, יוביל את התזמורת הסימפונית ירושלים בבטחה ובכישרון. אנו מאמינים כי ניסיונו העשיר של סלואן ישמש רבות אותו ואת התזמורת ויוסיף על הישגיו של קודמו מאסטרו פרדריק שאזלן, שמסיים כהונה פורה בת שמונה שנים".  

http://www.habama.co.il/Pages/Description.aspx?Subj=5&Area=1&ArticleId=31209