התזמורת הסימפונית ירושלים תמנה מנהל מוזיקלי חדש

יוני 10, 2018
התזמורת הסימפונית ירושלים תמנה מנהל מוזיקלי חדש

המנהל המוזיקלי של התזמורת הסימפונית ירושלים, פרדריק שאזלן, יסיים את כהונתו בתום חוזהו בסוף עונת 2018/19 לאחר שמונה שנים בהן הצעיד את התזמורת בחזרה לקדמת הבמה.

התזמורת תכנס וועדת איתור לבחירתו של מנהל מוזיקלי חדש שיחל את כהונתו בעונת 2019/20

פרדריק שאזלן, המנהל המוזיקלי הוותיק של התזמורת הסימפונית ירושלים, רשות השידור, יסיים את כהונתו בסוף עונת הקונצרטים 2018/19 עם תום חוזהו לאחר שמונה שנים פוריות בהן הוביל את התזמורת להישגים מוזיקליים רבים. בין היתר, הוביל שאזלן מהלכים שסייעו לבניית קהל מנויים קבוע ונאמן, והתווה דרך מקצועית ברורה שאפשרה לתזמורת לרתום את יכולותיה לביצועים ברמה גבוהה של יצירות מאתגרות מהרפרטואר הקלאסי, יצירות חדשות ובתוכן יצירות ישראליות בביצועי בכורה. בנוסף, ביססה התזמורת הסימפונית ירושלים, תחת שרביטו של שאזלן, את מעמדה המחודש כתזמורת בינלאומית כאשר הופיעה באירועים בולטים בחו"ל. בין היתר, ניצח שאזלן על התזמורת בביצוע הסימפוניה מס' 13 מאת שוסטקוביץ' - "באבי יאר", בקונצרט במטה אונסק"ו בפריז בשנת 2015 לציון יום השואה הבינלאומי. כמו כן, יצאה בתקופתו התזמורת לסיורי קונצרטים מוצלחים בארה"ב, דרום אמריקה, יפן ועוד.

התזמורת הסימפונית ירושלים תכנס וועדת איתור לבחירתו של מנהל מוזיקלי חדש לתזמורת. המנהל המוזיקלי החדש יחל את כהונתו מתחילת עונת הקונצרטים 2019/20 ויהיה אחראי על בניית התכניות האמנותיות לעונות המנויים והוצאתן לפועל, לצד קידום, חיזוק ושימור יכולותיה המוזיקליות של התזמורת.

יאיר שטרן, מנכ"ל התזמורת הסימפונית ירושלים, רשות השידור: "התזמורת הסימפונית ירושלים פועלת לאיתור המנהל המוזיקלי הבא שלה, שיהיה אחראי להוביל אותה בבטחה ובכישרון, להיכנס לנעליו הגדולות של מאסטרו פרדריק שאזלן ולהוסיף על הישגיו. מקומו של שאזלן מובטח בהיסטוריה המפוארת של התזמורת הסימפונית ירושלים. התזמורת תקפיד להזמינו לנצח כאורח בעונות הבאות. אנחנו מודים לו על שנים טובות, משמעותיות ופורות של שיתוף פעולה ועל בחירתו להאריך את חוזהו בעונה נוספת על מנת שתהליך המעבר ייעשה בצורה מסודרת".

פרדריק שאזלן ימשיך להוביל שינוי משמעותי בתזמורת בעונתו האחרונה בתפקיד, עונת 2018/19, באמצעות קו אמנותי בו משתנה המבנה המסורתי של עונת המנויים של התזמורת. סדרות קונצרטים שהיו מקובלות במשך שנים רבות, יפנו את מקומן לסדרות חדשות ובמרכזן "סדרת המנצחים", "סדרת הפסנתרנים" ו"סדרת הסולנים" שישימו במרכז את האנשים שמאחורי המוסיקה ויסייעו לרתום את התקדמותה של התזמורת ועשייתה המוזיקלית בשנים האחרונות באמצעות זרקור על דור ההמשך של הנגנים שיובילו אותה בשנים הבאות.