"> התזמורת הסימפונית ירושלים | הסימפונית ירושלים תצא למסע קונצרטים באסטוניה ובלטביה

הסימפונית ירושלים תצא למסע קונצרטים באסטוניה ובלטביה

מאי 15, 2019

בקונצרטים, בניצוחו של המנצח האסטוני אנדרס מוסטונן, יבוצעו יצירות מאת בטהובן, ברהמס ומנדלסון.

 

התזמורת תופיע בפארנו, טארטו, טאלין וריגה בהשתתפות הפסנתרן הישראלי תום בורו ומקהלת טארטו האסטונית.

הסימפונית ירושלים תצא למסע קונצרטים באסטוניה ובלטביה

התזמורת הסימפונית ירושלים תצא ביום רביעי 22.5 למסע בן שבוע בו תקיים ארבעה קונצרטים באסטוניה ובלטביה. את המסע יוביל המנצח האסטוני הנודע אנדרס מוסטונן, עמו מקיימת הסימפונית ירושלים קשר אמנותי פורה. מוסטונן, שניצח בכל אחת מהשנים האחרונות על התזמורת במסגרת פסטיבל טאלין-תל אביב, קידם את המסע לאחר זמן רב בו שאף להוציאו אל הפועל.


הסימפונית ירושלים תפתח את המסע בקונצרטים בערים פארנו (Parnu) וטארטו (Tartu) באסטוניה. לאחר מכן תופיע בטאלין, בירת אסטוניה, בקונצרט הסיום של פסטיבל האביב השנתי המתקיים בעיר. התזמורת תסיים את המסע בקונצרט שייערך בריגה, בירת לטביה.


בקונצרטים באסטוניה ובלטביה תבצע התזמורת את הקונצ'רטו לפסנתר מס' 3 מאת בטהובן עם הפסנתרן הישראלי הצעיר תום בורו, את הסימפוניה מס' 4 מאת ברהמס וקטעים מתוך חלום ליל קיץ מאת מנדלסון בהשתתפות מקהלת טארטו מאסטוניה.


בשנים האחרונות מרבה התזמורת הסימפונית ירושלים לצאת למסעות קונצרטים בחו"ל. בקיץ 2018 קיימה מסע קונצרטים בברזיל, ארגנטינה, צ'ילה ופרו מול אולמות מלאים מפה לפה, למרות הפגנות מצד גורמים אנטי-ישראלים. בשנת 2015 קיימה התזמורת קונצרט היסטורי במטה אונסק"ו בפריז לציון יום הזיכרון הבינלאומי לשואה בו ביצעה את הסימפוניה מס' 13 מאת שוסטקוביץ' – באבי יאר. כמו כן, ניגנה הסימפונית ירושלים בשנים האחרונות ברחבי ארה"ב, יפן, קרואטיה, אזרבייג'ן ועוד.


יאיר שטרן, מנכ"ל התזמורת הסימפונית ירושלים:
"הקונצרטים באסטוניה ובלטביה הם הזדמנות להראות במקומות נוספים בעולם את איכותה של הסימפונית ירושלים. אנו שמחים על האפשרות להמשיך, גם השנה, להפגין את היכולות המוסיקאליות של התזמורת בפני קהלים חדשים ולייצג בכבוד את בירת ישראל".