יום רביעי 30 בינואר | 20:00
מיקום
האולם הסימפוני ע״ש הנרי קראון, תיאטרון ירושלים
משך הקונצרט
כשעתיים, כולל הפסקה
מחירים
אולם175 ש"ח
יציע155 ש"ח
קנה כרטיס
מאה שנה להולדתו של הנריק שרינג
הנריק שרינג מעניק את הסטרדיווריוס שלו לראש העיר ירושלים טדי קולק, 1972

מאסטרו פרדריק שאזלן מארח את הכנר ואדים גלוזמן בקונצרט לציון מאה שנה להולדתו של הנריק שרינג, ובו נבצע את הקונצ'רטו ברה מינור לשני כינורות, רי"ב 1043 מאת באך, בו יארח גלוזמן את הכנר הישראלי מיכאל שחם, ואת הקונצ'רטו לכינור מאת בטהובן לצד הסימפוניה מס' 3 מאת פרוקופייב.
1

הנריק שרינג
1918-1988

גשד

הנריק שרינג, יליד ורשה, תלמידם של קרל פלש בברלין וגבריאל בויון בפריז, ערך את הבכורה שלו כאמן קונצרטים בוורשה, כשהיה בן 14, בינואר 1933, בביצוע לקונצ'רטו לכינור מאת ברהמס עם הפילהרמונית של ורשה. באותה שנה ניגן את ברהמס תחת שרביטו של פיטר מונטה וב-1934 את הקונצ'רטו לכינור מאת בטהובן תחת ברונו ולטר.
ד
בסערת מלחמת העולם ה-II  היגר לאמריקה הלטינית, התיישב במקסיקו סיטי בשנת 1943, וב-1948 הפך לאזרח מקסיקו.

ד

שרינג הופיע בקונצרטים בכל רחבי אמריקה הלטינית עד 1950, אז הרחיב את פעילותו המוזיקלית לחמש יבשות, והפך לאורח קבוע ומוערך בתזמורות גדולות בכל רחבי העולם.
ד
בנוסף למוזיקליות המריקה שלו, שרינג היה אמן של טונאליות וגוון, אשר הקווים המוזיקליים הרחבים שלו והאיכויות הפרשניות המולדות שלו הגיעו תמיד לפסגה הגבוהה ביותר של אמנות הנגינה בכינור, בעוד שהשליטה הטכנית שלו הייתה נהדרת. כישרון זה הורעף על רפרטואר עצום אשר עינג קהלים ברחבי העולם. מה שביקש מעצמו היה דייקנות, אולם התוצאות של מה שהשיג היה קרוב לשלמות.
ד
הנריק שרינג, מוזיקאי דגול, דיפלומט, פדגוג ופילנתרופ, מת בפתאומיות בעיצומו של סיור קונצרטים בגרמניה. תכנית הקונצרט שלו הייתה זהה לקונצרט הבכורה שלו, 55 שנים לפני כן: הקונצ'רטו לכינור של ברהמס.

גכ

 

 

אמנים

פרדריק שאזלן, מנצח
ואדים גלוזמן, כינור
מיכאל שחם, כינור

תכנית

באך – קונצ'רטו ברה מינור לשני כינורות, רי"ב 1043
בטהובן – קונצ'רטו לכינור
פרוקופייב – סימפוניה מס' 3