יום חמישי 7 ביוני | 20:00
מיקום
בריכת הסולטן
משך הקונצרט
160 דקות, כולל הפסקה
קנה כרטיס
מאדאם בטרפליי - בהפקת האופרה הישראלית

בשיתוף פעולה ראשון מסוגו, פסטיבל ישראל גאה לארח את פסטיבל האופרה בירושלים ואת האופרה הישראלית בהפקה מרהיבה של מאדאם באטרפליי, אחת האופרות המפורסמות והאהובות ביותר.
2
האופרה מאדאם בטרפליי מבוססת על סיפור קצר מאת ג'ון לותר לונג. העלילה, שמסתמכת על סיפורים אמיתיים מיומני מסע שכתבו נוסעים שהתלוו לצי האמריקאי, לוקחת אותנו לנגסקי של המאה ה-19, ומגוללת את סיפורה של צ'ו צ'ו סאן (ביפנית "גברת פרפר") שמתאהבת בפינקרטון, קצין צי אמריקאי, ונישאת לו. פינקרטון חוזר לאמריקה ומבטיח לצ'ו צ'ו סאן שישוב, אך לאחר שלוש שנים של ציפייה שבהן גידלה צ'ו צ'ו סאן את בנם המשותף, שפינקרטון כלל לא ידע על קיומו, חוזר פינקרטון, ביחד עם אשתו האמריקאית. צ'ו צ'ו סאן שבורת הלב מפקידה את הילד בידי אביו, ונוטלת את חייה בידיה.
2
מחבר האופרה ג'קומו פוצ'יני נמשך לאקזוטיקה של המזרח הרחוק, ושילב במוזיקה של מאדאם בטרפליי נעימות מתוך ההמנון היפני ולצדן גם נעימות מתוך ההמנון האמריקאי. בפסטיבל ישראל האופרה תעלה בהפקה חדשה ומרגשת שתוכננה במיוחד לבימת בריכת הסולטן בהשתתפות התזמורת הסימפונית ירושלים, רשות השידור, ומקהלת האופרה הישראלית, ובכיכובם של סולני אופרה מהמובילים מהארץ ומחו"ל עם זמרת הסופרן הקוריאנית אליסה צ'ו בתפקיד הראשי.
2

חוויה חד-פעמית ועוצרת נשימה תחת כיפת השמיים ואל מול חומות העיר העתיקה.
1

אמנים

ישי שטקלר, מנצח
גדי שכטר, במאי
ניב מנור, מעצב תפאורה ותלבושות
אורי מורג, מעצב תאורה
יובל זילברשטיין, מעצב סאונד
יואב כהן, מעצב וידיאו
יורם כרמי, כוריאוגרף

בין הסולנים: אליסה צ'ו (צ'ו צ'ו סאן), ולנטין דיטיוק (פינקרטון), יונוץ פאסקו (שרפלס), שי בלוך (סוזוקי), איתן דרורי (גורו), נח בריגר (ימדורי, בונזה) 

 

מקהלת האופרה הישראלית
איתן שמייסר
, מנצח

התזמורת הסימפונית ירושלים, רשות השידור

השירה באיטלקית עם כתוביות תרגום בעברית ובאנגלית: ישראל אובל

תכנית